Ameryka Północna - USA

Wielkie góry Północnego Pacyfiku tworzą wspaniałe tło dla Wysp San Juan Zatoki Puget. Naturalne piękno dzikiej przyrody jest tu naprawdę niezwykłe. Na dodatek na wyspach znajdziemy tętniące życiem miasteczka, pełne butików i restauracji, kawiarni i galerii sztuki. San Juans to niewątpliwie atrakcja czarterowania łodzi w Stanach Zjednoczonych, gdzie można obserwować zabawy fok i orek. Żeglowanie wśród tutejszych wysp zapiera dech w piersiach, a miejsca do kotwiczenia znajdują się w spokojnych parkach wodnych, gdzie obserwowanie nocą gwiazd przynosi spokój i ukojenie.

Chronione wody Zatoki Puget od dawna były uważane za raj dla żeglarzy. Ponad 170 wysp składa się na Hrabstwo San Juan, a setki kolejnych są już ponad kanadyjską granicą. Wyspa Fidalgo z historycznym miastem Anacortes to najważniejsza lokalizacja podczas żeglarskich wakacji na Północno-zachodnim Pacyfiku. W rzeczywistości jest znana jako Brama do Wysp San Juan, znajdująca się 145 km od Vancouver, British Columbia i 145 km na północ od Seattle. Zaciszne miejsca do postoju na kotwicy, bujna przyroda, dziewicze wody, przepiękne wyspy i spokojne miasta nadają temu regionowi wyjątkowego charakteru.

Żeglowanie w Anacortes

Czarter na północno-zachodnim Pacyfiku jest wspaniałym doświadczeniem, z prostą nawigacją. Wiatry o sile 5 - 15 węzłów wieją z południowego zachodu na południowy wschód. Północne wiatry natomiast są częstsze wiosną i jesienią. Seattle jest znane z rocznych opadów na poziomie 89 cm, a na Wyspach San Juan oraz Gulf Islands opady są znacznie mniejsze. Słońce świeci tu przez 250 dni w roku. Sezon żeglarski zaczyna się w kwietniu i trwa do października. Temperatury w miesiącach letnich wahają się między 19°C, a 24°C. Należy spodziewać się nagłych pływów morskich, szczególnie w wąskich przejściach między wyspami, co należy wziąć pod uwagę, planując rejs.

Najlepsze miejsca Anacortes

Żeglarskie wakacje na północno-zachodnim Pacyfiku wśród wysp porośniętych sosnowymi lasami, pośród dzikiej flory i fauny, to prawdziwa przyjemność dla zapalonych żeglarzy oraz dla miłośników natury. Nie mniejszą przyjemnością są: rejsy na otwartych wodach, krótkie trasy między wyspami, zaciszne miejsca do postoju na kotwicy, bezludne wyspy, a także wieczory spędzone w restauracjach, na parkietach w uroczych, małych miasteczkach.