Tonga

Znajdujące się  na środku Pacyfiku pomiędzy Tahiti a Fidżi Królestwo Tonga składa się ze 171 wysp w czterech różnych grupach: Tongatapu, Ha′apai, Vava′u oraz Niuans. Nuku’alofa na głównej wyspie Tongatapu jest stolicą tej monarchii konstytucyjnej. Prawdziwymi klejnotami żeglarskich terenów Tonga są pagórkowate i zadrzewione wyspy koralowe Vava’u. Kilometry białych plaż, rafy koralowe oraz krystalicznie czysta woda sprawiają, iż wyspy te są umieszczone na czele listy znakomitych miejsc do nurkowania. Przejrzystość wody sięga 46 metrów. Podobnie jak na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych jest tu mnóstwo pięknych miejsc do postoju na kotwicy, a odległości miedzy wyspami są niewielkie. Rafy zapewniają spokojną wodę, podczas gdy wiejące pasaty gwarantują wyśmienite żeglowanie praktycznie każdego dnia. Nie jest niespodzianką, że Vava’u jest rajem dla żeglarzy, a cudowne uroki czarteru na Tonga zostają głęboko w pamięci na całe życie.

Żeglowanie na wyspie Tonga

Wakacje żeglarskie na Tonga gwarantują jedne z najłatwiejszych rejsów na Południowym Pacyfiku. Wiatry z południowego wschodu wiej z siłą od 15 do 25 węzłów między majem a wrześniem. Natomiast latem północno-wschodnie wiatry osiągają od 10 do 20 węzłów. Żegluga odbywa się z celem w zasięgu wzroku. Jednak należy zwracać uwagę na mapy, ze względu na liczne rafy koralowe. Skoki pływu to lekko ponad 0,9 m. Występujące tu prądy są raczej słabe, z wyjątkiem tych, które spotykamy w wąskich przejściach. Żeglowanie na wyspie Tonga jest w zasięgu ręki żeglarzy, znających dobrze podstawy nawigacji przybrzeżnej. Jednak piękny i wyjątkowy charakter tego miejsca przyciąga także doświadczonych żeglarzy. W ciągu całego roku temperatura oscyluje wokół 24°C.

Najlepsze miejsca na wyspie Tonga.

Piękno wyspy Tonga jest znane na całym świecie. Te zadrzewione i pagórkowate wyspy koralowe usiane są piaszczystymi plażami, z idealnymi warunkami do snoreklingu, pływania oraz opalania. Malownicze miejsca do postoju na kotwicy są dobrze chronione przed falami oceanu. Na wyspie znajdują się liczne kurorty i restauracje, a wśród atrakcji są także serdeczni i przyjaźni ludzie, którzy witają turystów z uśmiechem i dbają o to, by czuli się jak w domu. Tonga w 1773 roku została nazwana przez brytyjskiego kapitana Jamesa Cooka Przyjazną Wyspą, który chciał w ten sposób opisać ludzi, których tam spotkał.

Dostępne jednostki

« 1 2
Model Typ    
Jachty żagloweBeneteau 403szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweBeneteau 41.3szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweBeneteau 44.3szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweJeanneau 33iszczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweOceanis 373 - 2szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweOceanis 373 - 3szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweOceanis 393 - 2szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweOceanis 393 - 3szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 384szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4000szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4300szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4600szczegółyzapytaj o dostępność
« 1 2