Tajlandia

Tylko kilka miejsc na Ziemi jest tak egzotycznych, jak południowa Tajlandia i wielka wyspa Phuket, znana ze swojego naturalnego piękna i znakomitych kurortów. Wschodnia część Phuket to chronione wody połyskujące szmaragdowym kolorem oraz rozrzucone, niezamieszkałe wyspy, których zaciszne zakątki wabią żeglarzy poszukujących przygód na jachcie w Tajlandii. Plaże w Krabi Province na stałym lądzie oraz uroki odkrywania i snorkelingu na wyspie Phi Phi zachęcają do czarterowania łodzi w Tajlandii.

Żeglowanie w Phuket, Tajlandia

Osadzona w samym sercu południowo-wschodniej Azji Tajlandia jest obdarowana niezrównanym, tropikalnym pięknem. Bogactwa jednego z czterech wyodrębnionych regionów, południowego półwyspu, są najbardziej interesujące dla żeglarzy. Tereny do żeglowania na wschód od wyspy Phuket są pośród najlepszych. Szczyty wapiennych skał wyrastają ze szmaragdowej, chronionej wody w Phang-nga Bay. Dalej na południe znajduje się słynna Wyspa Phi Phi, klejnot Morza Andamańskiego. Ponad 130 malowniczych wysp leży w zasięgu prowincji Krabi, a przybrzeżne rezerwaty morskie na wyspach Similan i Surin są znane na cały świat z doskonałych warunków do nurkowania. Żeglowanie w Phuket zapewnia wiele bajecznych i spokojnych miejsc do postoju na kotwicy, dziewiczych plaż, dzikich, bezludnych wysp i ożywionych kurortów, gdzie rozkwita życie nocne. Mili i serdeczni mieszkańcy Tajlandii zachęcają do wszelkiego rodzajów uroków tego miejsca, co sprawia, że żeglowanie staje się niezapomnianą przygodą, którą oferuje nam miejsce, często nazywane Krainą Uśmiechu.

Żeglowanie w Phuket

Wody wschodniego wybrzeża Phuket znajdują się w chronionym Morzu Andamańskim, co gwarantuje wspaniałą żeglugę przez cały rok. Występują tu pory deszczowe oraz suche sterowane monsunami, które mają duży wpływ na pogodę i kierunek wiatru. Na zachodnim wybrzeżu Tajlandii północno-wschodnie monsuny zaczynają się w listopadzie i przynoszą  wiatry od łagodnych do umiarkowanych, północno-wschodnich (10 – 20 węzłów), chłodniejsze temperatury oraz suche powietrze. W maju zaczynają się monsuny południowo-zachodnie. Wiatr powoli nabiera siły, aż do 20 węzłów w szczycie sezonu deszczowego, który ma miejsce we wrześniu i październiku. W większości miesięcy pory deszczowej pada tylko przez parę godzin, późnym popołudniem. Średnie dzienne temperatury, to 32°C od lipca do lutego natomiast w nocy temperatura spada do16°C. Cieplej jest między marcem, a czerwcem. Skoki pływu osiągają nawet 2,5 m, co powoduje szybkie prądy w wąskich kanałach. Żegluga jest często z celem w zasięgu wzroku. Jednak należy zwracać uwagę na mapy oraz GPS, ze względu na liczne rafy koralowe. Żeglowanie w Phuket jest w zasięgu ręki żeglarzy, którzy pewnie znają podstawy nawigacji przybrzeżnej.

Najlepsze miejsca w Phuket

Czarter jachtu w Phuket , w egzotycznej części świata, z oszałamiającą scenerią i łatwymi przejściami wodnymi czyni żeglowanie w Phang-nga Bay oraz na Morzu Andamańskim tak wyjątkowym. Odosobnione półwyspy usiane majestatycznymi wapiennymi klifami i dziewiczymi, białymi plażami stanowią wykończenie wielu wysp, a rafy koralowe olśniewają różnymi odcieniami brązów, pomarańczy, zieleni oraz błękitu. Parki wodne, oddzielone jako osobne rezerwaty w celu ochrony tropikalnych gatunków ptaków i bujnego życia wodnego, sprawiają, że przebywanie tu jest jak pobyt w raju. Poznaj tutejszą kulturę i zasmakuj lokalnej kuchni. Również warunki do nurkowania i snorkelingu są tu doskonałe.  Dla żeglarzy lubiących życie nocne, Phuket jest właściwym miejscem, to pierwszorzędne miejsce na Tajlandii w tej dziedzinie.

Dostępne jednostki

1 2 3 »
Model Typ    
Jachty żagloweRobertson & Caine 404szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 404szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 404szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 404szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4600szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4600szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty motoroweRobertson & Caine 474 PCszczegółyzapytaj o dostępność
Jachty motoroweRobertson & Caine 474 PCszczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweSun Odyssey 35szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweSun Odyssey 43DSszczegółyzapytaj o dostępność
1 2 3 »