Tahiti i Francuska Polinezja

Polinezyjczycy byli pierwszymi wielkimi podróżnikami na świecie. Osiedlili się na Południowym Pacyfiku jeszcze na długo przed wyprawą Krzysztofa Kolumba. Raiatea była głównym centrum polinezyjskiej kultury. Obecnie jest główną bazą czarterową na Tahiti, razem z pobliskimi wyspami Bora-Bora, Huahine oraz Tahaa. Rafy koralowe, które otaczają wyspy, tworzą spokojne laguny. Znajdują się tu wspaniałe warunki do snorkelingu, nurkowania oraz pływania. Fiordowe zatoki otoczone strzelistymi górami tworzą przepiękne i zaciszne miejsca do postoju na kotwicy.

Opis

Francuska Polinezja – położona na środku Oceanu Spokojnego, pomiędzy Południową Ameryką a Australią – składa się ze 118 wysp w archipelagach Austral, Gambier, Marquesas, Tuamotu oraz Society. Stolicą Tahiti jest Papeete. Wśród archipelagu Society znajdują sę Bora-Bora, Raiatea, Tahaa oraz Huahine – prawdziwe klejnoty egzotycznych terenów żeglarskich Tahiti. Ze względu na swoje położenie wobec wiatru znane są jako Wyspy Na Wietrze. Górskie szczyty wznoszą się ponad poziom morza przypominając o swoim wulkanicznym pochodzeniu. Otaczająca wyspę bariera koralowa stanowi naturalne środowisko dla żółwi morskich, rekinów, delfinów, morświnów, kolorowych koralowców twardych i miękkich oraz dla ponad 500 innych gatunków ryb. To sprawia, że Wyspy Na Wietrze znajdują się na szczycie listy najwspanialszych miejsc na świecie do nurkowania z rurką i akwalungiem. Kurorty, sporty wodne, wycieczki po wyspie, archeologiczne zabytki oraz dobre restauracje to tylko kilka z atrakcji tego regionu.

Żeglowanie na Tahiti

Żeglarskie wakacje na Tahiti to żegluga przy delikatnie wiejących pasatach wschodnich, osiągających siłę od 15 do 20 węzłów przez cały rok, co gwarantuje relaksujące rejsy na spokojnych wodach. Pływając wśród tutejszych raf zawsze widać punkt docelowy, ale nie można zapominać o pilnowaniu wyrysowanej na mapie trasy. Skoki pływu nie mają tu żadnego znaczenia, ponieważ nie przekraczają 30 cm. Prądy są zazwyczaj słabe, nie licząc tych w wąskich przejściach między rafami. Czarter na Tahiti jest w zasięgu żeglarzy, którzy posiadają podstawową wiedzę i umiejętności na temat nawigacji przybrzeżnej. Piękno i unikalny charakter tych egzotycznych wód wabi również bardziej doświadczonych żeglarzy. Temperatury w ciągu roku wahają się od 25°C do 26°C

Najlepsze miejsca na Tahiti

Bora-Bora, Raiatea, Tahaa oraz Huahine - każda z tych wysp ma inny charakter, pomimo tego, że leżą tak blisko siebie. Oczywiście cechą wspólną jest piękno Południowego Pacyfiku, rozległe rafy koralowe oraz piękne plaże. Na jednej wyspie większe znaczenie może mieć szyk i elegancja, na innej piękno czystej natury. Na jeszcze innej ręczne prace lokalnych artystów, czy świątynie z kamienia, sięgające najdawniejszych czasów. Wszystkie cztery klejnoty Wysp Na Wietrze zachęcają do żeglowania właśnie w tych stronach.

Dostępne jednostki

1 2 »
Model Typ    
Jachty żagloweRobertson & Caine 4000szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4000szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 434szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 434szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 444szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4600szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4600szczegółyzapytaj o dostępność
1 2 »