Seszele

Odległe i dziewicze wyspy Seszele to perły Oceanu Indyjskiego znane wśród żeglarzy na całym świecie, jako obowiązkowe do odwiedzenia. Niemal połowa tego małego, wyspiarskiego narodu, który znajduje się około 1610 km od Wschodniej Afryki, jest chronionym parkiem, zachowującym piękno cudownych białych plaż, raf koralowych tętniących życiem morskim oraz usianych palmami brzegów, które są domem wielu rzadkich okazów ptaków. Czarter na Seszelach zapewnia odosobnione, zapierające dech w piersiach miejsca do postoju na kotwicy, trasy na otwartej wodzie, plaże, kurorty i kasyna w Mahe oraz malownicze wioski gdzie wozy zaprzężone w woły są na porządku dziennym.

Opis

115 wysp, które składają się na Republikę Seszeli, należą do jednych z najbardziej odizolowanych od świata. Znajdują się 1610 km od wschodniego wybrzeża Afryki, między 386 a 965 kilometrem na północ od równika, na Oceanie Indyjskim. Arabscy kupcy po praz pierwszy przypłynęli tu około 800 roku. Fenicjanie, Polinezyjczycy, Chińczycy oraz Europejczycy odkrywali później to miejsce, ale dopiero w 1700 roku francuscy koloniści osiedlili się na większych wyspach. Dziś populacja całego kraju wynosi zaledwie 84000 i stanowi mieszankę francuskiej, brytyjskiej, indyjskiej, środkowo-wschodniej oraz afrykańskiej kultury. Najbardziej widoczny jest tu wpływ francuski; język kreolski jest powszechnie używanym językiem, razem z angielskim.

Podczas gdy koralowe atole tworzą większość z nisko położonych Wysp Zewnętrznych, większość Wysp Wewnętrznych, z których największe to Mahe, Praslin oraz La Digue, to swego rodzaju geologiczne cuda z granitu, górzyste i bujne tropikalne lasy, w których żyją gatunki ptaków niespotykane nigdzie indziej na Ziemi. Seszele są również zamieszkiwane przez gigantyczne żółwie, które składają jaja na białych, piaszczystych plażach, wychodzących na przepiękne rafy koralowe oraz lazurowe morze. To wszystko sprawia, że żeglowanie na Seszelach staje się wyjątkowe i bardzo urozmaicone.

Żeglowanie w Mahe

Seszele znajdują się na łagodnych i raczej spokojnych terenach Oceanu Indyjskiego, który zajmuje ponad 388 tys. km2 powierzchni. Czarter jachtów na Seszelach koncentruje się na głównych Wyspach Wewnętrznych, z których wszystkie są blisko siebie, co ułatwia żeglowanie między nimi. W tej części świata roczne monsuny mają wpływ na pogodę i kierunek wiatru. Monsun północno-zachodni zaczyna się w listopadzie i przynosi północno-wschodnie wiatry i większe opady deszczu, niż między majem i październikiem. Kierunek wiatru zmienia się na południowo-wschodni, począwszy od kwietnia. Niezależnie od sezonu, siła wiatru sięga od 10 do 20 węzłów, a temperatura od 28°C do 30°C.

Prądy napędzane wiatrem zmieniają kierunek wraz ze zmianą sezonowych wiatrów, zazwyczaj mają siłę około 1 węzła. Jednak w niektórych miejscach, na przykład w wąskich kanałach pomiędzy wyspami, prądy mogą być o wiele silniejsze. Skoki pływu sięgają od 1,3 m do 1,8 m. Podobnie jak prądy napędzane wiatrem, prądy pływu mogą być szybsze w wąskich przejściach między wyspami. Żeglowanie na Seszelach jest w zasięgu żeglarzy dobrze znających podstawy nawigacji przybrzeżnej. 

Najciekawsze miejsca w Mahe

Czarterowanie jachtu na Seszelach odkrywa egzotyczne, mniej uczęszczane części świata, co czyni żeglowanie tak wyjątkowym. Małe, odosobnione półwyspy usiane majestatycznymi palmami, wysypane białymi, piaszczystymi plażami charakteryzują większość tutejszych wysp, a tuż przy brzegu występują liczne rafy koralowe, mieniące się odcieniami brązów, pomarańczy, zieleni i błękitu. Połowa Seszeli jest oznaczona jako naturalne rezerwaty w celu ochrony rzadkich gatunków ptaków, takich jak bilbila, papuzica mała i owocożer wspaniały oraz gigantycznych żółwi, które żyją tylko na wyspach Galapagos na Pacyfiku. Te wszystkie cudy natury są wystarczającym powodem, by zdecydować się na żeglowanie na Seszelach. Nadmorskie kurorty, butiki oraz dobre restauracje na niektórych z Wysp Wewnętrznych dodają szczyptę luksusu do wypoczynku na Seszelach.

Dostępne jednostki

1 2 »
Model Typ    
Jachty żagloweRobertson & Caine 404szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4300szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 434szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 434szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4600szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4600szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty motoroweRobertson & Caine 474 PCszczegółyzapytaj o dostępność
Jachty motoroweRobertson & Caine 474 PCszczegółyzapytaj o dostępność
1 2 »