Nowa Zelandia-Zatoka Wysp

Malownicza Zatoka Wysp to jeden z najlepszych rejonów do żeglowania w Nowej Zelandii. To zaciszne, urocze skupisko wysp bogate jest w wiele zatok i zatoczek rozsianych wzdłuż słabo zaludnionych wybrzeży. Znajduje się tu jednak kilka historycznych miast i kurortów, położonych wśród zieleni. Żeglowanie tutaj to celebrowanie piękna natury. Pływanie na odosobnionych plażach, snorkeling i nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie oraz relaks na pokładzie jachtu pod niebem pełnym gwiazd dziala inspirująco i odmładzająco.

Opis

Wyjątkowo piękna Nowa Zelandia została uznana przez Lonely Planet, Condé Nast Travelers Awards za najlepsze na świecie miejsce na wypoczynek. Państwo to jest podzielone na Wyspę Południową o umiarkowanym klimacie oraz Wyspę Północną o klimacie subtropikalnym. Znajdują się tu góry z ośnieżonymi szczytami, rozległe zielone pastwiska dla owiec, skaliste brzegi, tętniące życiem miasta oraz małe wsie. Żeglarski raj – Zatoka Wysp znajduje się we wschodniej części Północnej Wyspy. Rozciągające się na 80 km wybrzeże jest chronione przez ponad 80 wysp, na których można znaleźć przepiękne miejsca do postoju na kotwicy, spokojne miasteczka oraz malownicze plaże. Czarter na Zatoce Wysp to wspaniała przygoda dla całej rodziny.

Żeglowanie w Zatoce Wysp

Czarter w Zatoce Wysp jest relaksujący i prosty. Trasy w większości są krótkie i pozwalaja odkryć najpiękniejsze zakątki Nowej Zelandii. W przeciwieństwie do innych miejsc na Oceanie Spokojnym, pogoda, prędkość i kierunek wiatru w Nowej Zelandii są zmienna w zależności od sezonu.  Występowanie bryz morskich i lądowych jest tutaj typowe. Nawigacja jest prosta. Skoki pływu wynoszą około 1,8 m. Prądy morskie mogą być silne w wąskich cieśninach, w zależności od pływu, ale w zasadzie nie trzeba się nimi zbytnio przejmować. Na południowej półkuli lato trwa od listopada do kwietnia, a temperatury wahają się między 24°C a 30°C.

Najlepsze miejsca w Zatoce Wysp

Podczas żeglarskich wakacji w Zatoce Wysp czeka cię wiele atrakcji. Żeglowanie w chronionych wodach, wśród różnych krajobrazów wypełnionych dziką przyrodą to tylko kilka z nich. W niektórych miejscach można nurkować, oglądając skaliste dno, jaskinie oraz wraki okrętów. Są tu znakomite warunki do snorkelingu i pływania. Do przyjemności czarteru w Zatoce Wysp należy również spacer po dziewiczych, białych plażach, szlakach turystycznych, umożliwiających podziwianie wspaniałej panoramy morskiej i zabytków, a także spędzanie czasu w sklepach i restauracjach.

Dostępne jednostki

Model Typ    
Jachty żagloweBeneteau 41.3szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4300szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweRobertson & Caine 4600szczegółyzapytaj o dostępność