St. Martin

St. Martin to jedna z najbardziej znanych wysp na Karaibach. Leży w samym sercu Wysp Podwietrznych i daje niezliczone możliwości spędzenia czasu w ekskluzywnych restauracjach, na pięknych plażach, podczas nurkowania i snorkelingu. Teren żeglugi w okolicach St. Martin obejmuje wyspy St. Barts, St. Kitts, Nevis oraz Anguilla. Na każdej z nich znajdują się historyczne miasta i olśniewająca sceneria. Wyspa Leeward oferuje najlepsze wycieczki, naturalne piękno żeglowania oraz radość z przebywania na lądzie wśród licznych restauracji i barów, gdzie można przetańczyć całą noc.

Czarter w St. Martin, Wyspy Podwietrzne

Wyspy Zawietrzne oraz Wyspy Podwietrzne stanowią granicę wschodnią Morza Karaibskiego. Rozciągajace się od Grenady do Martyniki Wyspy Zawietrzne zawdzięczają swoją nazwę temu, że niegdyś wpływające tam brytyjskie okręty musiały borykać się z warunkami pogodowymi, żeby dotrzeć do wysp. Północne wyspy archipelagu leżą bardziej od strony wiatru, więc Brytyjczycy nazwali je Wyspami Podwietrznymi. Zaczynają się na Dominice, tuż nad Martyniką i delikatnie zakręcają na północ, gdzie znajdują się wyspy Gwadelupy, Antigua, Nevis, St. Kitts, St. Barts, Anguilla i wiele innych. Kończą się na wyspie St. Martin, 240 km na wschód od Puerto Rico. Te wody to idealne miejsce na rozpoczęcie żeglarskich wakacji na Wyspach Podwietrznych.

Niezależnie od tego, czy wyspa jest brytyjska, duńska, francuska, czy niezależna, każda ma wyjątkowe cechy, począwszy od tych eleganckich i modnych aż do beztroskich i odosobnionych. Niektóre z wysp są górzystymi pozostałościami po wulkanach, pokrytymi gęstymi  lasami  tropikalnymi. Inne są nisko położone, o płaskim terenie, obrysowane białymi piaszczystymi plażami oraz rafami koralowymi, które tętnią życiem morskim. Stworzone jak na zamówienie na wspaniałe, niezapomniane wakacje pod żaglami na St. Martin.

Żeglowanie w St. Martin

Żeglowanie w St. Martin oferuje szeroką gamę przygód ze względu na rozległe i różnorodne tereny wodne. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni żeglarze przeżyją tu przygodę na miarę swoich oczekiwań, wymagań i możliwości oraz umiejętności jako kapitana statku. Na Wyspach Podwietrznych są możliwe do wyboru krótkie trasy żeglowania z łatwą nawigacją lub bardziej dynamiczne, wymagające wypłynięcia na otwarte wody i przeprawy przez rafy, by odnaleźć odosobnione miejsce na postój na kotwicy.

Pasaty zwykle wieją z północnego wschodu na wschód od listopada do marca oraz z kierunku wschodniego na południowy wschód między kwietniem a październikiem, osiągając przy tym od 10 do 25 węzłów. Poza północnym prądem równikowym, te właśnie wiatry zwykle nie są czynnikiem napędzającym żagle, z wyjątkiem miejsc na krańcach wyspy, gdzie zdecydowanie się nasilają. Prądy pływowe są słabe ze względu na niewielkie skoki pływu (około 0,5 m). Na Wyspach Podwietrznych panuje jeden z najprzyjemniejszych klimatów w całych Karaibach. Średnia roczna temperatura utrzymuje się na poziomie 26°C.

Dostępne jednostki

« 1 2 3
Model Typ    
Jachty żagloweBeneteau 41szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweBeneteau 43 - 3szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweBeneteau 43 - 3szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweBeneteau 43 - 4szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweBeneteau 43 - 4szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweBeneteau 50szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweJeanneau 36i - 2szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweJeanneau 36i - 2szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweJeanneau 36i - 3szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweJeanneau 36i - 3szczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweJeanneau 39iszczegółyzapytaj o dostępność
Jachty żagloweJeanneau 39iszczegółyzapytaj o dostępność
« 1 2 3