Nowy rok na Karaibach - Martynika 2013/2014

Start i meta: Le Marin, Martynika
Termin: 27 grudnia 2013 - 7 stycznia 2014

Nowy Rok w egzotycznej scenerii Wysp Karaibskich, to doskonała okazja żeby zapewnić sobie rajski start w Nowy Rok i przejść przez niego z bardzo wyjątkowym tropikalnym wspomnieniem.

INFORMACJE PODSTAWOWE
Rejs rozpoczniemy na Martynice, tętniącej życiem wyspie z aktywnym wulkanem Mt. Pele usytuowanym na północy. Stolicą i centrum handlowym wyspy jest Fort-de-France. Niewielkie centrum zachęca do spaceru wąskimi uliczkami  i kusi ruchliwą dzielnicą handlową. Nad plątaniną ulic góruje katedra św. Ludwika wzniesiona pod koniec XIX wieku na pozostałościach sześciu wcześniejszych kościołów. Warto także zobaczyć masywną fortecę Fort St.-Louis udostępnioną do zwiedzania. Na południu wyspy znajduje się olbrzymi port żeglarski Le Marin z zespołem marin, w którym zaokrętowane będą nasze katamarany.


TRASA REJSU
26 grudnia - wylot z Warszawy – zaokrętowanie na jachcie w Le Marin (Martynika)
27 grudnia - Le Marin – Marigot Bay (St. Lucia)
28 grudnia - Marigot Bay (St. Lucia) – Wallilabou Bay (St. Vincent)
29 grudnia - Wallilabou Bay (St. Vincent) – Bequia
30 grudnia - Bequia - Tobago Cays
31 grudnia - Tobago Cays - Petite Martynique
02 stycznia - Petite Martynique - Petit St. Vincent
03 stycznia - Petit St. Vincent - Union Island
04 stycznia - Union Island - Mayreau - Canouan Island
05 stycznia - Canouan Island - Blue Lagoon (St. Vincent)
06 stycznia - Blue Lagoon (St. Vincent) Pitons (St. Lucia)
07 stycznia - wyokrętowanie w Le Marin (Martynika) –  wylot z Martyniki
08 stycznia - powrót do Warszawy

Trasa rejsu może ulec zmianie pod wpływem warunków wiatrowych lub nacisków załogi, a zwłaszcza decyzji kapitana.

O JACHCIE
Odbycie wyprawy noworocznej proponujemy odbyć na jachcie Lagoon 420. Jacht stacjonuje w Le Marin na Martynice. Jacht posiada 4 dwuosobowe kabiny, 4 łazienki z prysznicem, a przestronny salon z panoramicznym widokiem 360° daje poczucie komfortu i swobody. Katamaran Lagoon 420 jest połączeniem przestrzeni, prędkości, stylu i bezpieczeństwa. Do dyspozycji jest równiez ponton z silnikiem.

POGODA
Karaiby to słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Zatem ekwipunek rejsowy mógłby ograniczyć się jedynie do kąpielówek, okularów przeciwsłonecznych i kremu z filtrem. Warto mieć jednak ze sobą cienki polar i nieprzemakalną kurtkę ze względu na występujące tropikalne deszcze, a już na pewno podczas przesiadek na Europejskich lotniskach.

TRANSPORT
Najlepsze opcje przelotu oferowane są przez Air France (via Paryż). Lot z Paryża na Martynikę trwa 8 godzin. Zapraszamy do kontaktu w sprawie organizacji lotów na Karaiby, pomaga nam w tym zaprzyjaźnione biuro.

WALUTA
Warto sprawdzić w przewodnikach, jakiej waluty używa się na odwiedzanych wyspach. Na niezależnych wyspach (Dominika, St Vincent, Nevis, itd.) z używaniem bankomatów bywa różnie. Na większości niezależnych wysp można ciągle płacić używając dolarów USA i resztę otrzymuje się w lokalnej walucie (East Caribbean Dollar - XCD). Znacznie lepszy kurs wymiany otrzymuje się w lokalnych bankach.

WARUNKI UDZIAŁU
Cena wyprawy to €190/dzień/osobę, czyli €2299/rejs/osobę, zawiera: miejsce w dużej, wygodnej 2-osobowej kabinie, usługę doświadczonego polskiego skipera i przewodnika po Karaibach, realizację aktywnego programu turystycznego i rekreacyjnego rejsu, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego znajdującego się na jachcie (ponton z silnikiem, sprzęt do nurkowania, itp.).

Cena nie zawiera: kosztów przelotu na Karaiby (około €900 na osobę - pomagamy w zakupie), wyżywienia i napojów, kosztów eksploatacji jachtu podczas rejsu (paliwa i wody), opłat portowych, celnych i turystycznych, dojazdu z lotniska do mariny, sprzątania jachtu po rejsie, kosztów wycieczek lądowych, nurkowania z lokalną firmą nurkową, ubezpieczenia załogi - KL, NNW.

Opłaty portowe, opłaty celne i turystyczne, koszty paliwa, wody, sprzątania jachtu po rejsie oraz wyżywienia, pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej. Składka do kasy jachtowej wynosi ok. €20 dziennie od osoby i jest rozliczana po zakończeniu rejsu – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Załoga sama kontroluje wydatki dostosowując je do swoich potrzeb oraz do standardu rejsu, jaki jej odpowiada. Częste wyjścia do lokalnych restauracji czy postoje w drogich marinach, mogą spowodować konieczność dodatkowej składki. Podczas rejsu skipper jest na utrzymaniu załogi i zwolniony jest z wpłaty do kasy jachtowej.

Zapraszamy na pokład!

Pozostałe rejsy

Noworoczna wyprawa Yachting & Discover Seychelles 2013/2014

Noworoczna wyprawa Yachting & Discover Seychelles 2013/2014

Zapraszamy na 12-dniowy pobyt na Seszelach, program wyprawy jest kombinacją żeglowania na luksusowym katamaranie oraz pobytu na 3 głównych wyspach archipelagu (Mahe, Praslin, La Digue)...

Zobacz więcej
Karaiby! Dwutygodniowe safari dla miłośników kitesurfingu w krainie wiecznego luzu.

Karaiby! Dwutygodniowe safari dla miłośników kitesurfingu w krainie wiecznego luzu.

Karaibska wyprawa po Grenadynach dla doświadczonych miłośników kitesurfingu. Katamaran będzie służył jako hotel, środek transportu, restauracja i bar. W trakcie rejsu odwiedzimy najlepsze spoty w regionie.

Zobacz więcej
Single Malt Gentleman Cruise - Szkocja 2014

Single Malt Gentleman Cruise - Szkocja 2014

Wszystkim zakochanym Panom, lub tym którzy poszukują, proponujemy wyprawić się w rejs do Szkocji, tropem legendarnych destylarni. Tu uroki jedynego w swoim rodzaju krajobrazu, surowy klimat, zapach morza i odpowiednie 'przyprawy' zamyka się w becz

Zobacz więcej