Single Malt Gentleman Cruise - Szkocja 2014

Start i Meta: Largs
Termin: do uzgonienia

INFORMACJE PODSTAWOWE
Z mlekiem matki, wysysa się antybiotyki, z biegiem czasu, zakochuje się w whisky. Ta szlachetna wódka dojrzewa latami, tak samo jak dojrzewa do niej młody dżentelmen. Wszystkim zakochanym Panom, lub tym którzy wciąż poszukują, proponujemy wyprawić się w rejs do Szkocji, tropem legendarnych destylarni. Miejsc, w których uroki jedynego w swoim rodzaju krajobrazu, surowego klimatu, zapachu morza i odpowiednich 'przypraw' zamyka się w beczkach.

TRASA
Wyruszamy z mariny w Largs, na zachód od Glasgow, następnie pokonujemy morskie mile w kierunku szkockich wysp Islay i Jura. Planujemy odwiedzić takie destylarnie jak Bowmore, Lagavoulin, Jura, Oban, Tobermory, Talisker, Caol ila i Arran. Mamy nadzieję, że ekspertów pragnącego podzielić się swoją pasją i wiedzą o metodach otrzymywania płynnego złota nie zabraknie.

O JACHCIE
Do Państwa dyspozycji oddajemy wygodny, szybki i bezpieczny jacht Jeanneau Sun Odyssey 44i „KEA”. Pod jego pokładem, znajdują się 4 dwuosobowe kabiny, przestronna mesa, w której swobodnie pomieści się 9 osób, dobrze wyposażona część kuchenna z podwójną lodówko-zamrażarką, dwie łazienki z prysznicem oraz ogrzewanie. Jachty klasy Sun Odyssey 44i idealnie nadają się do odbywania przybrzeżnych rejsów. Doskonale też sprawdzają się podczas wypraw dalekomorskich, są mocne, dzielne i szybkie, a podróż nimi jest bezpieczna i komfortowa.
Zastrzegamy możliwość zmiany jednostki. Jeśli to nastąpi będzie to jacht tej samej lub wyższej klasy.

POGODA
Szkocka pogoda była natchnieniem niejednego pisarza, a na pewno niejednego projektanta specjalizującego się w kratce. Jak mówią sami Szkoci, pogoda nigdy tu nie przynudza, ale można być pewnym, że po sztormie zawsze zaświeci słońce. 

TRANSPORT
Samolotem należy dostać się do Glasgow. Polecamy linie Ryanair latające tam z Warszawy w dniach rozpoczęcia i zakończenia rejsu. Na miejscu będzie czekał przedstawiciel armatora.
Na podróż samochodem nie namawiamy, ale jak już się ktoś zdecyduje, to jak podpowiada Google, trasa wiedzie przez kilka krajów, na trasie znajdują się drogi płatne oraz przeprawa promowa. Do przejechania ponad 2 tysiące kilometrów. Jak zwykle prosimy pamiętać o obowiązku posiadania kamizelki odblaskowej w zasięgu kierowcy, apteczki i trójkąta. Przed wjazdem na teren Zjednoczonego Królestwa należy zaopatrzyć się w specjalne naklejki na reflektory, które skierują promień światła na drugą stronę drogi. Co najistotniejsze, wypada pamiętać o ruchu lewostronnym, zwłaszcza na rondzie.

WALUTA
Szkocja pomimo iż jest jednym z krajów należących do Unii Europejskiej, nie należy do unii monetarnej. Obowiązująca waluta to FUNT STERLING (1 GBP = 5,09 PLN stan na dzień 06.09.2013). 

Zapytaj o dostępność >>

Pozostałe rejsy

Nowy rok na Karaibach - Martynika 2013/2014

Nowy rok na Karaibach - Martynika 2013/2014

Przygotowaliśmy dla Państwa rajską propozycję spędzenia Nowego Roku na Karaibach, gdzie tylko słońce, woda, piach, no i rum.

Zobacz więcej
Noworoczna wyprawa Yachting & Discover Seychelles 2013/2014

Noworoczna wyprawa Yachting & Discover Seychelles 2013/2014

Zapraszamy na 12-dniowy pobyt na Seszelach, program wyprawy jest kombinacją żeglowania na luksusowym katamaranie oraz pobytu na 3 głównych wyspach archipelagu (Mahe, Praslin, La Digue)...

Zobacz więcej
Karaiby! Dwutygodniowe safari dla miłośników kitesurfingu w krainie wiecznego luzu.

Karaiby! Dwutygodniowe safari dla miłośników kitesurfingu w krainie wiecznego luzu.

Karaibska wyprawa po Grenadynach dla doświadczonych miłośników kitesurfingu. Katamaran będzie służył jako hotel, środek transportu, restauracja i bar. W trakcie rejsu odwiedzimy najlepsze spoty w regionie.

Zobacz więcej