Karaiby! Dwutygodniowe safari dla miłośników kitesurfingu w krainie wiecznego luzu.

Start i meta: St. Vincent, Blue LagoonTermin: 13-27 luty lub 17 luty - 3 marca

INFORMACJE PODSTAWOWE
Imprezą w konwencji Kite&Sail pragniemy zachęcić miłośników kitesurfingu do żeglarstwa w jednym z najpiękniejszych regionów świata, a żeglarzy do poznania kitesurfingu. Osoby towarzyszące nie uprawiające kitesurfing a chcące uczestniczyć w rejsie nie będą się nudziły, gdyż przemieszczamy się między wyspami a każdą z nich warto odwiedzić. Chętni kajciarze mają możliwość przemieszczania się między spotami na własnych deskach w asyście naszego katamaranu z dodatkowym zabezpieczeniem pontonu oraz łączności radiowej. Podczas rejsu zapewniamy możliwość realizacji zdjęć oraz filmów z użyciem wodoodpornego sprzętu fotograficznego.
Na życzenie, zorganizujemy warsztaty szkoleniowe KITE, prowadzone przez  znanego i utytułowanego kitesurfera Tomka Janiaka.

Cena wyprawy to 7890 PLN, zawiera: miejsce w dużej, wygodnej 2-osobowej kabinie, usługę doświadczonego polskiego skipera i przewodnika po Karaibach, realizację aktywnego programu turystycznego i rekreacyjnego rejsu, korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego znajdującego się na jachcie (ponton z silnikiem, sprzęt do nurkowania, itp.).

Cena nie zawiera: kosztów szkolenia KITE, kosztów przelotu na Karaiby (około 1300 USD na osobę - pomagamy w zakupie), wyżywienia i napojów, kosztów eksploatacji jachtu podczas rejsu (paliwa i wody), opłat portowych, celnych i turystycznych, dojazdu z lotniska do mariny, sprzątania jachtu po rejsie, kosztów wycieczek lądowych, nurkowania z lokalną firmą nurkową, ubezpieczenia załogi - KL, NNW.

Opłaty portowe, opłaty celne i turystyczne, koszty paliwa, wody, sprzątania jachtu po rejsie oraz wyżywienia,  pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej. Składka do kasy jachtowej wynosi ok. 20 USD dziennie od osoby i jest rozliczana po  zakończeniu rejsiu – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi. Załoga sama kontroluje wydatki dostosowując je do swoich potrzeb oraz do standardu rejsu, jaki jej odpowiada. Częste wyjścia do lokalnych restauracji czy postoje w drogich marinach, mogą spowodować konieczność dodatkowej składki. Podczas rejsu skiper jest na utrzymaniu załogi i zwolniony jest z wpłaty do kasy jachtowej.

TRASA
Startujemy z Blue Lagoon na St. Vincent, na której kręcono znaną produkcję Piraci z Karaibów. Już tam bardziej wprawni kajciarze zaznają ponad 10 milowej przygody z passatem, żeglując z delfinami po otwartej przestrzeni Oceanu Atlantyckiego w kierunku Bequii. Tam wszyscy bez względu na stopień zaawansowania będziemy mogli wystartować swoje latawce i odwiedzić Turtle Sanctuary czy też ostatnią bazę wielorybniczą na Karaibach.
Mustique z kolei przywita Was eleganckimi rezydencjami i wszechobecnymi żółwiami. Być może spotkamy tu Micka Jagger'a, który często przylatuje  do swojej willi i czasem daje niezapowiedziane show w Basil's Bar.
Na Canouan, udamy się na spot Windward Lagoon, osłonięty rafą od Oceanu Atlantyckiego laguny od nawietrznej strony wyspy. Canouan to dobre miejsce do rozpoczęcia downwind’a w kierunku wspaniałej zatoki Saltwhistle na Mayreau. W tym czasie będziecie asekurowani przez katamaran płynący obok Was wraz z pontonem gotowym do ewentualnej pomocy. Następnie wedle życzenia, snoorkling z żółwiami oraz kitesurfing na sąsiednim Tobago Cays Marine Park, lub dalszy downwind w kierunku Union Island. Przy wybraniu drugiej opcji, Tobago Cays odwiedzimy w drodze powrotnej. Z Union Island przepłyniemy na jedyny w swoim rodzaju Mopion. Odległości są tak małe, że możemy sobie pozwolić na połączenie kitesurfingu ze zwiedzaniem wysp.

O JACHCIE
Odbycie wyprawy Kite&Sail po Archipelagu wysp Karaibskich proponujemy odbyć na jachcie Lagoon 380 S2. Jacht stacjonuje w marinie Blue Lagoon na wyspie Saint Vincent, około 100 mil na zachód od Barbadosu.
Jacht posiada 4 dwuosobowe kabiny, 2 łazienki z prysznicem, a przestronny salon z panoramicznym widokiem 360° daje poczucie komfortu i swobody. Pomimo, iż jest to najmniejszy z gamy katamaranów Lagoon, jest to model kupowany najczęsciej na świecie. Do dyspozycji jest równiez ponton z silnikiem.

POGODA
Karaiby to słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Zatem ekwipunek rejsowy mógłby ograniczyć się jedynie do kąpielówek, okularów przeciwsłonecznych i kremu z filtrem. Warto mieć jednak ze sobą cienki polar i nieprzemakalną kurtkę ze względu na występujące tropikalne deszcze, a już napewno podczas przesiadek na Europejskich lotniskach.

TRANSPORT
Lot na Barbados przez Frankfurt lub Londyn zajmie Państwu zaledwie kilka godzin (liniami Condor lub Virgin). Lot z Barbadosu na St. Vincent trwa około 45 minut (liniami Liat.com). Należy pamiętać, że jeśli trasa lotu będzie odbywać sie przez terutorium USA, wymagane jest posiadanie aktualnej wizy.
Zapraszamy do kontaktu w sprawie organizacji lotów na Karaiby, pomaga nam w tym zaprzyjaźnione biuro.

WALUTA
Warto sprawdzić w przewodnikach, jakiej waluty używa się na odwiedzanych wyspach. Na niezależnych wyspach (Dominika, St Vincent, Nevis, itd.) z używaniem bankomatów bywa różnie. Na większości niezaleznych wysp można ciągle płacić używając dolarów USA i resztę otrzymuje się w lokalnej walucie (East Caribbean Dollar - XCD). Znacznie lepszy kurs wymiany otrzymuje się w lokalnych bankach.

Rezerwuj swoje miejsce!

Pozostałe rejsy

Nowy rok na Karaibach - Martynika 2013/2014

Nowy rok na Karaibach - Martynika 2013/2014

Przygotowaliśmy dla Państwa rajską propozycję spędzenia Nowego Roku na Karaibach, gdzie tylko słońce, woda, piach, no i rum.

Zobacz więcej
Noworoczna wyprawa Yachting & Discover Seychelles 2013/2014

Noworoczna wyprawa Yachting & Discover Seychelles 2013/2014

Zapraszamy na 12-dniowy pobyt na Seszelach, program wyprawy jest kombinacją żeglowania na luksusowym katamaranie oraz pobytu na 3 głównych wyspach archipelagu (Mahe, Praslin, La Digue)...

Zobacz więcej
Single Malt Gentleman Cruise - Szkocja 2014

Single Malt Gentleman Cruise - Szkocja 2014

Wszystkim zakochanym Panom, lub tym którzy poszukują, proponujemy wyprawić się w rejs do Szkocji, tropem legendarnych destylarni. Tu uroki jedynego w swoim rodzaju krajobrazu, surowy klimat, zapach morza i odpowiednie 'przyprawy' zamyka się w becz

Zobacz więcej